Přejít k hlavnímu obsahu

Lesní zkoušky ohařů a ostatních plemen

Lesní zkoušky ohařů a ostatních plemen
kynologie
Hamr na Jezeře
Lesní zkoušky ohařů, teriérů, jezevčíků, slídičů a retrieverů dle platného zkušebního řádu ČMMJ.
Datum konání: sobota 11. 6. 2016

O víkendové sobotě 11.6.2016 se konaly lesní zkoušky OMS Česká Lípa v Hamru na Jezeře, v honitbě VLS,s.p., divize Mimoň, lesní správa Hamr na Jezeře.

Na zkouškách se sešlo 6 ohařů a 5 psů ostatních plemen.

Zázemí bylo přímo v lese, které jako vždy perfektně zajistil p. Josef Šlechta z lesní správy, a kde proběhlo zahájení zkoušek, i vyhlášení výsledků.

Zahájení se ujal po zaznění fanfár předseda kynologické komise p. Petr Lípa, který představil ředitele zkoušek ing. Jana Blažka-vedoucího lesní správy, a ten nás přivítal na své lesní správě. 

Vrchní rozhodčí ing. Jiří Formánek st. pro ohaře a ing. Karel Brokl pro ostatní plemena seznámil přítomné s průběhem zkoušek a představil rozhodčí.

Po rozlosování a veterinární prohlídce se obě skupiny i s koronou přesunuly k ohrádce, kde u ohařů proběhla disciplína přinášení lišky přes překážku, při níž bohužel vypadl účastník z Německa.

Pak pokračovali ohaři a ostatní plemena disciplínou chování na stanovišti a klid po výstřelu. V průběhu zkoušek už žádný pes nebyl odvolán.

S nejvyšším počtem bodů byl výmarský ohař krátkosrstý, pes Collin Alfa Ori, vedený Simonou Markovou, ve skupině slídičů se umístila jako první fena německého křepeláka Kori od Petrboka, vedená Janem Langrem a mezi jezevčíky a teriéry zvítězila fena jezevčíka drsnosrstého st. Elsa z Manželova dvora, vedená Pavlem Manželem.

Při zpracování výsledků nám pomohlo, že jednatelka OMS Česká Lípa Zdeňka Fazekašová mohla toto zpracovat přímo v kanceláři lesní správy Hamr na Jezeře.

V pozdním odpoledni bylo vyhlášení výsledků, při kterém každý účastník dostal i věcnou cenu.

Závěrečné poděkování patří všem účastníkům, rozhodčím za korektní posuzování , členům kynologické komise za odvedenou práci při přípravě a při vlastních zkouškách, všem sponzorům a VLS.

 

Zdeňka Fazekašová

jednatelka OMS a členka KK Česká Lípa