Přejít k hlavnímu obsahu

Honičské zkoušky v Hamru na Jezeře

Honičské zkoušky v Hamru na Jezeře, které byly zároveň klubové pro ČKCHABJ se konaly v sobotu a v neděli 18.-19.11.2017 jsou poměrně náročné na organizaci a zajištění hladkého průběhu zkoušek po oba dva dny.
Bez pomoci VLS sp.p. divize Mimoň, správa Hamr na Jezeře by se jen těžko zajišťovaly.

První den zkoušek je naháňka, a je náročná nejen pro vůdce se psy, ale i pro rozhodčí.

Naháňky se zúčastnilo kromě vůdců a rozhodčích také cca 60 střelců, vše bylo dokonale zajištěno, včetně občerstvení, takže nenastal žádný problém.

Na zkoušky se přihlásilo celkem 9 psů.

Po zahájení, které provedl předseda KK p. Petr Lípa, předal slovo řediteli zkoušek ing. Janu Blažkovi, který všechny seznámil s organizačním zajištěním zkoušek a naháňky.

Poté vrchní rozhodčí p. Jindřich Karlas představil rozhodčí na tyto zkoušky, kterými byli p. Josef Šlechta, p. Bronislav Oravec, ing. Karel Brokl a ing. Jiří Bradáč.

Po nezbytné kontrole tetování, čipů a veterinární prohlídce proběhlo losování, a po slavnostní fanfáře našeho trubače Karla Steinera se všichni rozjeli na svá místa v leči.

První den odstoupil 1 pes.

Druhý den se začínalo disciplínou ochota k práci na černou zvěř. Zde 2 psi odstoupili.

Pak už žádný pes do konce zkoušek neodstoupil.

Zkoušky dokončilo 6 psů, v I. ceně s počtem bodů 177 Azor z Dobroučského údolí - ABJ, ve II. ceně 1 pes a ve III. ceně 4 psi.

Všichni vůdci obdrželi od OMS VLS a ČKCHABJ věcné ceny a pro vítěze byl připraven pohár.

Poděkování patří za přípravu zkoušek p. Josefu Šlechtovi a Jindřichu Karlasovi, v průběhu zkoušek p. Jindřichu Šoltovi a Jiřímu Hátlemu.

Díky rychle zvládnuté administrativní práci, kterou dělala p. Zdeňka Fazekašová mohl vrchní rozhodčí vyhlásil výsledky, a po závěrečném zhodnocení zkoušek jednatelem ČKCHABJ ing. Jiřím Bradáčem se mohli všichni rozjet k domovu.

 

"Myslivecké kynologii zdar!"

 

Petr Lípa

předseda KK a OMS Česká Lípa